Kishway Language School


TestDaf

معتبرترین مدرک زبان آلمانی

 

امتحان تست داف چیست؟

همه متقاضیانی که قصد کار و تحصیل در کشور آلمان را دارند، باید دارای مهارت زبان آلمانی باشند. متقاضیان به منظور کار و تعامل با مردم و سازگاری با زندگی در کشور آلمان نیازمند فراگیری زبان آلمانی می باشند. در برخی از ایالت های آلمان دارا بودن مدرک زبان آلمانی در سطح B1 و سطح B2 الزامی استمدرک تست داف یکی از معتبرترین مدارک زبان آلمانی در آلمان است. این امتحان که شامل 4 بخش نوشتاری، گفتاری، خوانداری و شنیداری است، مورد تآیید و پذیرش بیشتر دانشگاه های آلمان می باشد.

 

امتحان تست داف و شرایط متقاضیان

متقاضیانی که قصد اخذ ویزای کار آلمان را دارند و یا قصد تحصیل در دانشگاه های آلمان را دارند، باید در آزمون testdaf شرکت کنند و نمره زبانی لازم را اخذ کنند. متقاضیانی که دارای مهارت سطح متوسطه زبان آلمانی می باشند و می خواهند مهارت زبانی خود را ارزیابی کنند، می توانند در امتحان تست داف شرکت کنند.

کارگران ماهر و باتجربه که بر اساس تخصص کاری و حرفه ای خود قصد اخذ ویزای کار آلمان را دارند، می توانند در امتحان تست داف شرکت کنند. متقاضیانی که فاقد مهارت زبان آلمانی می باشند، برای شرکت در این امتحان باید سطح زبان آلمانی خود را به سطح متوسط برسانند.

امتحان تست داف و ساختار امتحان

امتحان تست داف از 4 بخش نوشتاری، گفتاری، خواندن و درک شنیداری تشکیل شده است. نتیجه این آزمون در سطوح تست داف سطح 3، تست داف سطح 4 و تست داف سطح 5 می باشد. اگر متقاضی در هر بخش امتحان تست داف نمره سطح 4 یا TDN  4 را اخذ کند، دارای مهارت لازم زبان آلمانی برای تحصیل در دانشگاه های آلمان می باشد. البته برخی از دانشگاه های آلمان ممکن سطح زبانی پایین تری را نیاز داشته باشند که این امر بر اساس نوع دانشگاه و رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است.

 

امتحان تست داف و ساختار امتحان

امتحان تست داف و بخش درک مطلب Leseverstehen

 بخش خواندن و درک مطلب امتحان تست داف شامل 3 متن می باشد که دارای 30 آیتم یک نمره ای می باشد. زمان کل پاسخ به سوالات در حدود 60 دقیقه می باشد. متقاضیان می توانند در 10 دقیقه پایانی جواب ها را به پاسخ نامه منتقل کنند. به همراه دفترچه سوال متقاضیان یک برگ پاسخنامه نیز دریافت می کنند. هدف از این بخش اثبات توانایی های فهم نوشتاری و درک مطلب متقاضی می باشد.

 

امتحان تست داف و بخش شنیداری Horverstehen

این بخش از امتحان تست داف شامل 3 متن می باشد که دارای 25 آیتم یک نمره ای است. زمان پاسخگویی به این سوالات در حدود 40 دقیقه می باشد. متن شنیداری اول و دوم یک بار پخش می شود و متن شنیداری سوم این بخش از امتحان تست داف 3 بار پخش می شود. متقاضیان برای انتقال پاسخ به برگ پاسخنامه در حدود 10 دقیقه وقت دارند.

امتحان تست داف و بخش نوشتاری Schriftlicher Ausdruck

در این بخش از امتحان تست داف متقاضی باید بر اساس موضوع ارائه شده یک متن بنویسد. متقاضی در حدود 60 دقیقه زمان دارد تا بر اساس اطلاعات شخصی و عمومی در مورد یک موضوع مشخص شده متن سلیس و روان را بنویسد. برای مطالعه راهنمایی این بخش آزمون testdaf متقاضی در حدود 5 دقیقه زمان دارد.

 

امتحان تست داف و بخش گفتاری Mundlicher Ausdruck

این بخش از امتحان تست داف از 7 تمرین تشکیل شده است و مدت زمان پاسخ گویی در حدود 30 دقیقه می باشد. متقاضی باید خود را در مکالمات پخش شده از طریق هدفون تصور کند و سپس در مورد آن مکالمه صحبت کند. موضوع مکالمات در مورد مکالمات روزمره در اداره و یا قرار ملاقات با یک دوست و نظایر این می باشد.

 

امتحان تست داف و نمره لازم

دانشگاه های آلمان بر اساس رشته تحصیلی و مقطع دانشگاهی متقاضی سطح زبان آلمانی متفاوتی را از متقاضی درخواست می کنند. اما به طور کلی متقاضی در امتحان تست داف باید در همه بخش های این امتحان در سطح B1 نمره لازم را کسب کنند. سطح B1 امتحان تست داف همان سطح TDN4 می باشد. متقاضی با دارا بودن مدرک TDN 5 دارای دانش و مهارت زبان آلمانی در سطح بسیار خوب می باشد و به طور کامل به این زبان تسلط دارد. نتیجه امتحان تست داف بر اساس سطوح B2  تا C1 در چهارچوب مرجع مشترک زبان اروپا به صورت زیر می باشد:

·                     TDN 5 : تست داف در سطح 5 معادل سطح C1 زبان آلمانی

·                     TDN 4 : تست داف در سطح 4 معادل سطح B1 زبان آلمانی

·                     TDN 3 : تست داف در سطح 3 معادل پایین ترین سطح زبان آلمانی

·                      

امتحان تست داف در ایران

امتحان تست داف هر سال 6 بار برگزار می شود. اگر متقاضی در کشور آلمان حضور نداشته باشد، می تواند در مراکز برگزاری آزمون testdaf در 96 کشور جهان شرکت کند. مراحل ثبت نام و شرکت در امتحان تست داف برای متقاضیان ایرانی عبارت است از:

·                     نمایندگی رسمی برگزاری آزمون testdaf در ایران موسسه آموزش زبان آلمانی گوته در تهران می باشد. متقاضیان برای ثبت نام آزمون تست داف می توانند به این موسسه مراجعه کنند.

·                     متقاضیان ایرانی باید در ابتدا در سایت موسسه آموزش زبان آلمانی گوته به نشانی dsit.org.ir برای ثبت نام آزمون تست داف اقدام کنند.

·                     متقاضیان پس از ثبت نام آزمون تست داف باید کد پرداخت هزینه ثبت نام TAN-Number را از طریق ایمیل دریافت کنند

·                     متقاضیان با دریافت کد پرداخت باید به سایت testdaf.de مراجعه کنند و مراحل ثبت نام آزمون تست داف را کامل کنند.

·                     متقاضیان ایرانی برای ثبت نام آزمون تست داف باید در حدود 130 یورو پرداخت کنند

·                     .

امتحان تست داف و تاریخ و مهلت ثبت نام 2021

آزمون testdaf یا تست داف در بیش از 95 کشور جهان برگزار می شود. این آزمون testdaf که در 450 مرکز آزمون مورد ارزیابی علمی قرار می گیرد، توسط موسسه تست داف در هاگن آلمان مدیریت می شود. آزمون در همه کشورهای جهان به طور هماهنگ برگزار می شود. اطلاع از تاریخ آزمون testdaf و ثبت نام تست داف و برنامه ریزی برای آن یکی از موارد مهم در امتحان تست داف و آمادگی برای آن می باشد.

 

نکاتی در مورد امتحان تست داف

از جمله نکات مهم و ضروری در مورد امتحان تست داف، نتیجه این آزمون، اهداف و مزیت های امتحان تست داف برای تحصیل در دانشگاه های آلمان و یا اخذ ویزای کار این کشور موارد زیر را می توان نام برد:

·                     موضوع همه بخش های امتحان تست داف در مورد مسائل روز و مکالمات بین متقاضیان در مراکز آموزش عالی و دانشگاه های آلمان می باشد.

·                     متقاضیان ایرانی می توانند در امتحان تست داف در ایران شرکت کنند و نیاز به رفتن به کشور آلمان ندارند. نمایندگی امتحان تست داف در ایران موسسه زبان آلمانی گوته می باشد.

·                     نتیجه آزمون testdaf امتحان تست داف مادام العمر می باشد و دارای محدودیت زمانی نمی باشد.

·                     متقاضیان می توانند بر اساس نمونه سوال های موجود در سایت تست داف دانش زبانی خود را بسنجند.

·                     امتحان تست داف برای تعیین سطح متقاضیان تحصیل در کشور آلمان می باشد که در حال حاضر در خارج از این کشور اقامت دارند.

·                      

تجربه امتحان تست داف برای متقاضیان ایرانی

بر اساس تجربه های متقاضیان در تحصیل در آلمان و امتحان تست داف، به طور کلی همه دانشگاه های آلمان برای اخذ پذیرش در دانشگاه های آلمانی زبان نتیجه آزمون testdaf را از متقاضیان درخواست می کنند. بر طبق تجربه بسیاری از دانشجویان مشغول به تحصیل در آلمان بهتر است متقاضیان در کشور ایران در امتحان تست داف شرکت کنند تا ناچار به اخذ پذیرش مشروط در دانشگاه های آلمان نشوند. بر اساس تجربه دانشجویان اگر متقاضیان ایرانی در موسسه زبان آلمانی گوته در ایران ثبت نام کنند و در امتحان تست داف این موسسه نتیجه تست داف 4 را کسب کنند، بدون مشکل می توانند از دانشگاه های آلمان پذیرش تحصیلی دریافت کنند.

 

یکی دیگر از تجربه های دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در آلمان در مورد امتحان تست داف این است که متقاضیان بر اساس زمان برگزاری آزمون تا اعلام نتایج که در حدود 6 هفته طول می کشد، باید برنامه ریزی مناسب برای در دست داشتن نتیجه آزمون testdaf تا قبل از زمان اخذ پذیرش دانشگاه های آلمان داشته باشند.

 

امتحان تست داف و مزایای آن

متقاضیانی که برای اخذ ویزای کار آلمان و یا تحصیل در دانشگاه های آلمان ملزم به شرکت در امتحان تست داف می باشند، از مزیت های این امتحان برخوردار می شوند. از جمله مزیت های امتحان تست داف موارد زیر را می توان نام برد:

·                     نتیجه امتحان تست داف مورد تائید و پذیرش همه دانشگاه های آلمان می باشد.

·                     نتیجه امتحان تست داف مورد تائید و پذیرش سازمان های صادر کننده ویزای کار آلمان می باشد.

·                     نتیجه امتحان تست داف از طریق ایمیل به متقاضیان اعلام می شود.

·                     متقاضیانی که در آلمان حضور ندارند، می توانند در بیش از 90 کشور جهان در این آزمون شرکت کند.

·                     نتیجه امتحان تست داف تا مدت زمان نامحدودی دارای اعتبار می باشد.

·                     امتحان تست داف همه مهارت های زبانی متقاضی را مورد ارزیابی قرار می دهد.

·                     اگر متقاضی از نتیجه امتحان تست داف راضی نباشد، می تواند برای کسب نتیجه بهتر دوباره در امتحان تست داف شرکت کند.

 

مشــــاوره بگیرید