Kishway Language School


DALF / DELF

دیپلم زبان فرانسه

آزمون DELF و آزمون DALF چیست؟

مدارک DELF و  DALF ، مدارک رسمی زبان فرانسوی هستند که توسط مرکز مطالعات زبان فرانسه ( CIEP ) که تحت نظارت وزارت آموزش فرانسه است ، به شرکت کنندگان اهدا می شود . مدارکی که بعد از آزمون DELF و آزمون DALF به داوطلب اهدا می شود ، نشان‌ دهنده ‌ی توانایی ‌های وی در زبان فرانسه می باشد  . ارائه یکی از اين 2 مدارک برای ورود به دانشگاه هاي فرانسه يا هر دانشگاه ديگري که زبان آموزشی آن فرانسه است الزامی می باشد . در واقع DELF دیپلم مقدماتی زبان فرانسه و DALF دیپلم پیشرفته زبان فرانسه می باشد . این آزمون ها دارای 6 نوع مختلف هستند که هر کدام برای داوطلب با یک سطح آگاهی مناسب است . امروزه این آزمون در 165 کشور دنیا و در 965 مرکز مجاز برگزار می شود .

 

انواع مدارک این آزمون به شرح زیر است :
1.
DELF prim : این نوع مدرک برای کودکان با رنج سنی 7 تا 12 سال مناسب است و شامل سطح زبانی A1.1  ، A1  A2 می باشد .
2.
DELF junior : این نوع مدرک برای نوجوانان با رنج سنی 12 تا 17 سال مناسب است و شامل سطح زبانی B2  A1 , A2 ,B1 ,  می باشد .
3.
DELF scolaire : این نوع مدرک نیز برای نوجوانان با رنج سنی 12 تا 17 سال مناسب است و شامل سطح زبانی B2  A1 , A2 ,B1 ,  می باشد.
4.
DELF  pro : این نوع مدرک برای کارمندان و تاجران برای کارهای مورد نیازشان است و شامل سطح زبانی B2  A1 , A2 ,B1 ,  می باشد .
5.
DELF tout public : این نوع مدرک مخصوص بزرگسالان می باشد و برای تحصیل قابل قبول است و شامل سطح زبانی B2  A1 , A2 ,B1 ,  می باشد .
6.
DALF : این نوع مدرک بالاترین سطح دیپلم است و فقط برای سطوح پیشرفته زبان فرانسوی است و در سطوح C1 و C2 ارائه می شود . 
از مزایای این آزمون نسبت به 
آزمون TEF این است که اعتبار مدرک DELF دائمی است ولی اعتبار مدرک TEF دو سال است .
سطح 
A1 : این بخش شامل معرفی خود متقاضی بوده  به علاوه نگارش یک متن درباره زندگی روزمره  خودش می باشد.
سطح
A2 : دراین بخش متقاضی باید یک متن کوتاه درباره تجربیات خود بنویسد . برای مثال سفر ، نامه دوستانه ، درخواست کار ، تبریک به شخصی و ....  
سطح
B1 : در این قسمت متقاضی باید پیرامون بررسی ، رد یا قبول کردن یک موضوع و در دفاع از آن بنویسد .
سطح
B2 : دراین سطح متقاضی پیرامون یک نامه نظر می دهد ، استدلال و برهان آورده و به طور خلاصه بحث می کند .
سطح
C1  و سطح C2
 

 
محتوای آزمون DELF و محتوای آزمون DALF

امتحان دلف و امتحان دالف یک امتحان تستی و تشریحی است . محتوای آزمون DELF  و محتوای آزمون DALF  شامل 4 بخش درک شنیداری ، درک مطلب ، درک نوشتاری و درک شفاهی است . هر کدام از این 4 بخش 25 نمره دارند که در مجموع 100 نمره برای آزمون در نظر گرفته شده است . اگر شخصی 50 نمره از 100 نمره را کسب کند ، در آزمون پذیرفته می شود . 
سوال های این آزمون به صورت جواب کوتاه ، جدول ، تستی ، تشریحی و شفاهی است .  
این دو آزمون از لحاظ محتوا با یکدیگر فرقی ندارند . تنها تفاوت این دو آزمون در این است که در ابتدا متقاضی باید سطوح ابتدایی را در 
آزمون DELF بگذرانند و سپس اقدام به شرکت در آزمون DALF  نماید . تفاوت محتوای آزمون ها در سختی قسمت هاست.

 

 مدرک آزمون: DELF   دیپلم مقدماتی زبان فرانسه ،

 مدرک آزمون DALF : دیپلم پیشرفته زبان فرانسه ثبت نام آزمون DELF و ثبت نام آزمون DALF

متقاضی برای ثبت نام آزمون DELF و ثبت نام آزمون DALF باید به مراکز مجاز برگزار کننده این آزمون ها در ایران مراجعه کرده و سپس به صورت حضوری ثبت نام کند . هر داوطلب بعد از ثبت نام یک کد داوطلبی دریافت می کند که باید آن را نگه دارد . هزینه ثبت نام در هر سطح 55 یورو می باشد .  لازم به ذکر است که قطعی شدن ثبت نام بعد از پرداخت حضوری هزینه آن هم فقط به صورت یورو ، صورت می پذیرد . مدارک لازم در هنگام ثبت نام شامل موارد زیر است :
1. کپی پاسپورت
2. دو عدد عکس 3*4 پشت نویسی شده لاتین ( حجاب کامل اسلامی برای بانوان ) 
3. کپی مدرک آزمون
DELF ( در صورتی که متقاضی قبلا در آزمون شرکت کرده است و کد داوطلبی دارد . ) 
4. هزینه آزمون به صورت یورو

 

مشــــاوره بگیرید